Współpraca

Anna BiałousANNA BIAŁOUS

Psycholog, psychoterapeuta, trener umiejętności osobistych.

Jest profesjonalnym członkiem British Psychological Society, The British Association for Councelling and Psychotherapy, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polish Psychologists Association.

Jest dyplomowanym psychologiem, absolwentką psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Posiada dyplom ukończenia cyklu specjalistycznych szkoleń dla psychoterapeutów w Polskim Instytucie Ericksonowskim, z zakresu prowadzenia terapii indywidualnej, rodzinnej i terapii par. Odbyła Staż Psychoedukacji Profilaktyki w Centrum Edukacji i Promocji Zdrowia organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Psychologów Praktyków w Krakowie. Bierze udział w licznych programach szkoleniowych z zakresu psychoterapii, prowadzonych zarówno przez polskich, jak i zagranicznych terapeutów; uczestniczyła m.in. w: Szkoleniu dotyczącym psychoterapii lęku i depresji prowadzonym przez J. Zeiga, szkoleniu z zakresu Mindfulness (trening uważności, wywodzący się z praktyk buddyjskich)  prowadzonym przez I. Miltona. Szkoliła się w zakresie stosowania hipnozy w psychoterapii u Krzysztofa Klajsa. W zakresie terapii uzależnień oraz terapii zaburzeń odżywiania u J.Berezowskiej, terapii następstw stresu u M.Marquardt. Od 2006 r. uczestniczy w systematycznej superwizji prowadzonej przez polskich supervizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz angielską supervizor należącą do British Association for Councelling and Psychotherapy.

Obecnie udziela pomocy psychologicznej oraz prowadzi psychoterapię w Northampton w Anglii. Od 2001 roku realizuje projekty szkoleniowe, warsztaty i treningi z zakresu umiejętności osobistych. Od 20011r. współpracuję z Fundacją „Green Mile”, pomagającą Polakom w UK. Przez 5 lat współpracowała z Centrum Psychoterapii TREDO w Warszawie, gdzie prowadziła psychoterapię indywidualną, psychoterapię rodzinną oraz terapię par. Przez 3 lata pracowała jako psycholog/ psychoterapeuta w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej SGGW w Warszawie. Od stycznia 2011 współpracuje z Ośrodkiem Hipnozy i Psychoterapii w Warszawie. Odbyła Staż w Klinice Nerwic Szpitala Specjalistycznego MSWiA, gdzie prowadziła terapię indywidualną i grupową. Posiada doświadczenie jako nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Mazowieckiej.

Współpracuje z mediami udzielając opinii psychologicznych dla: TVN, Polsat News, Telewizja Polska Program 2, Polskie Radio Program I, „Trójka”,  TV Superstacja, Radiostacja, Radio dla Ciebie, Charaktery, Polish Express, Echo Podlasia, wydawnictwo ART FM „Apteka z sercem”,  www.seksguru.pl, www.abczdrowie.pl, www.jejpsyche.pl; „Kurier”, www.northamtonki.pl

Prowadzi psychoterapię i szkolenia w języku polskim i angielskim.

 

Małgorzata Gizak

MAŁGORZATA GIZAK

to doświadczony pedagog, psycholog szkolny, doradca i certyfikowany coach.

Od lat pracuje z dziećmi i dla dzieci. Głównym obszarem jej działania jest wspieranie rodziców w wychowaniu. Skupia się na wdrażaniu wartości w codzienne życie, kształtowaniu relacji rodzinnych, a także rozwijaniu potencjału osobistego zarówno dzieci  jaki i rodziców. Jest współtwórczynią projektu „Kobieca Tożsamość”. Uważa, że szczęśliwa matka –  to szczęśliwe dziecko.

Pełniąc funkcję wicedyrektora w Zespole Oświatowo – Wychowawczym w Strzale, a następnie dyrektora w Niepublicznym Przedszkolu Żółty Latawiec dała się poznać jako świetny manager. Jej „wielopoziomowe” spojrzenie na firmę, pozwalało na skuteczne rozwijanie potencjału drzemiącego w każdej jednostce. Doskonale łączyła organizację działalnością placówki z budowaniem relacji kadry i nawiązywaniem współpracy z klientami i różnymi instytucjami. Prowadziła grupę wsparcia dla rodziców dzieci z autyzmem, a także współpracowała z Radą Rodziców organizując liczne imprezy.

 Za swoją działalność wielokrotnie otrzymała Nagrodę Dyrektora, Nagrodę Wójta Gminy Siedlce, a także Medal Komisji Edukacji Narodowej. Absolwentka  Collegium Civitas – Life Coaching, Centrum Life Coachingu – Program ACSTH – Power of Coaching,  Od lat organizuje szkolenia oraz spotkania doradcze, podczas których wykorzystuje umiejętności praktyczne, a także wiedzę zdobytą na studiach, kursach i szkoleniach. Łączy techniki pracy coachingowej, psychologicznej i doradczo-warsztatowej z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym. Jej główne wartości to:  pasja, profesjonalizm, dziecko i rozwój. Zawsze robi to co ją pasjonuje. Stawia na  jakość,  etyką oraz  indywidualne podejście. Uważa, że życie to nieustanny rozwój, począwszy od okresu dziecięcego, a na dorosłości skończywszy.

Właścicielka firmy Centrum Coachingu Rodzinnego OHANA –  www.ohana.edu.pl

A prywatnie? Jest mamą dwóch wspaniałych facetów – Łukasza i Przemka, dzięki którym mogła poznać smak rodzicielstwa.

Kocha tańczyć – to dla niej najlepszy środek antystresowy. Uwielbia morze i długie spacery po plaży – wtedy „ładuje” swoje akumulatory. Lubi ćwiczenia fizyczne pod najróżniejszymi postaciami: fitness, pływanie, jazdę na nartach i łyżwach, żeglarstwo, tenis ziemny, które o dziwo mimo wysiłku i wydawałoby się utraty energii, nakręcają ją do działania.

Ireneusz Kaługa

IRENEUSZ KAŁUGA

 Przyrodnik, entuzjasta piękna, fotografik, specjalista edukacji przyrodniczej.

Od kilkunastu lat zajmuje się badaniami i czynną ochroną ptaków, zwłaszcza bociana białego. Zaangażowany w projekt ochrony gatunku w Polsce, na Ukrainie i na Białorusi. Pomysłodawca i twórca projektu polegającego na modernizacji urządzeń energetycznych, na których ginęły ptaki.  Autor i koordynator kampanii na rzecz powstrzymania strzelania do ptaków na terytorium Libanu. Współorganizator I Mazowieckiego Forum Ekologiczno – Gospodarczego; Animator szkoleń dla nauczycieli w 5 powiatach woj. mazowieckiego w ramach pakietu „Ptaki drapieżne” ;Członek Regionalnej Rady Ochrony Przyrody.

Pracował w zespole do spraw inwentaryzacji gatunków i siedlisk przyrodniczych przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie. Koordynował projekty: „Aktywna ochrona płomykówki i nietoperzy w obiektach sakralnych w Polsce”, „Ochrona bociana białego na Nizinie Mazowieckiej”, „Przyrodnicy oraz służby energetyczne Polski, Ukrainy i Białorusi na rzecz ochrony bociana białego”, „Wiejskie szkoły i służby energetyczne Ukrainy i Polski na rzecz ochrony bociana białego”, „Reintrodukcja sokoła wędrownego w Siedlcach”. Ekspert strony polskiej w projekcie polsko-hiszpańskim  „Komunikacja, świadomość społeczna i wzmocnienie instytucjonalne dla funkcjonowania europejskiej sieci ekologicznej NATURA 2000”.

 Autor podręcznika  „Korzyści dla rolnictwa wynikające z gospodarowania na obszarach Natura 2000” i albumu „Bocian” (Siedlce 2012). Redaktor naczelny biuletynu dla hodowców gołębi pocztowych  „Raport Hodowcy”. Autor oraz współautor 20 przyrodniczych publikacji naukowych i ponad 80 popularnonaukowych. Pełni funkcję członka zarządu Grupy EkoLogicznej, której jest współzałożycielem. Współzałożyciel i lider Partnerstwa Sieć Ekologiczna.

Współpracuje z mediami: Polska Agencja Prasowa, Radio ESKA, Radio Dla Ciebie, Kurier Mazowiecki, Echo Podlasia.

Zainteresowania: edukacja przyrodnicza społeczeństwa jako element podnoszenia jego świadomości , wykorzystanie osiągnięć badawczych w praktycznej ochronie przyrody.

Prywatnie, niestrudzony kolekcjoner przedmiotów z motywem bociana, miłośnik gotowania i twórczości Pedro Almodovara.

 

Justyna Kasjaniuk

JUSTYNA KASJANIUK

Trener, psycholog organizacji, doradca kariery.

Ukończyła szkołę trenerów I i II stopnia, jest certyfikowanym trenerem treningu interpersonalnego.

Od 8 lat prowadzi szkolenia, warsztaty i treningi, rozwijające umiejętności miękkie i wspierające efektywność osób i zespołów w organizacjach. Jako trener i konsultant pracuje dla klientów biznesowych, instytucji i organizacji pozarządowych. Szkoli pracowników różnych szczebli, w tym osoby na stanowiskach kierowniczych. Swoje programy buduje w oparciu o metody aktywne i nowoczesną wiedzę o uczeniu się dorosłych, tworząc w ten sposób angażujące uczestników szkolenia, nastawione na wzbudzanie odpowiedzialności za własny rozwój zawodowy i osobisty.

Prowadzi szkolenia i warsztaty z elementami team coachingu dla firm i zespołów będących w procesie zmiany lub przygotowujących się do wprowadzenia zmian. Dla kadry menedżerskiej prowadzi szkolenia z zarządzania zmianą i efektywnego komunikowania zmian.

Jako doradca kariery pracuje z osobami indywidualnymi nad wprowadzaniem zmian w życiu zawodowym. Przeprowadziła ponad 500 godzin konsultacji z klientami na różnych etapach kariery, pomagając im odnaleźć najlepszą dla siebie ścieżkę rozwoju zawodowego lub skorygować wcześniej obrany kurs, a następnie wdrożyć pożądane zmiany.

Interesuje się procesem grupowym i jego znaczeniem dla rozwoju jednostki, a także grup, w tym zespołów zadaniowych i całych organizacji. Prowadzi treningi i szkolenia z zakresu budowania klimatu do konstruktywnej komunikacji w zespole i osiągania zaawansowanego poziomu współpracy.

Miała przyjemność pracować między innymi dla takich organizacji jak: PGNiG, MSG, PZU Życie, BZ WBK, Hurtimex, FlexLink, Spedimex, Art Sigma, Urząd Miasta Łodzi, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Sąd Okręgowy Warszawa-Praga, Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście, Urząd Gminy Mielnik, Szkoła Trenerów KRT, Fundacja Familijny Poznań, Fundacja Okno na Wschód, Greenpeace, AIESEC.

Choć chętnie pracuje dla klientów w całej Polsce, obecnie mieszka na Podlasiu, gdzie między Bugiem a Biebrzą odnalazła dla siebie i swojej rodziny – dobre miejsce do życia.

 

Katarzyna Sobolewska

KATARZYNA SOBOLEWSKA

Doradca i  certyfikowany trener biznesu.

Absolwentka  ekonomii i zarządzania ze specjalnością HR. Od 12 lat specjalizuje się w dziedzinie pozyskiwania dotacji unijnych na założenie i rozwój działalności gospodarczej.

Prowadzi szkolenia z  przedsiębiorczości, technik aktywnego poszukiwania pracy, pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania działalności oraz warsztaty tworzenia biznes planów i rozliczania dotacji.

Stale współpracuje z instytucjami rynku pracy przy realizacji projektów EFS jako trener, ekspert i doradca specjalistyczny.

Prowadzi własną firmę szkoleniowo-doradczą EURO+ oraz biuro wsparcia star-up’ów.

W życiu zawodowym ceni niezależność, nieustający rozwój i odkrywanie siebie na nowo.

Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki dzieci, wielbicielka scrapbookingu.

Wioletta Soczewka

WIOLETTA SOCZEWKA  

Specjalista i praktyk do spraw prowadzenia inwestycji, wyceny nieruchomości, zarządzania i pośrednictwa oraz prowadzenia i reorganizacji firm.

Absolwent Politechniki i SGGW w Warszawie. Ekspert do spraw zarządzania firmami, spółkami i przedsiębiorstwami. Wieloletni Dyrektor i Prezes Zarządu firmy projektowo-inwestycyjnej, pracownik The Institute for Land Reclamation and Grassland Farming w Warszawie, Menager procesów projektowych w kraju i za granicą. Certyfikowany specjalista Ernst & Young Academy of Business z zakresu zarządzania, negocjacji, budowania współpracy i kierowania zespołem. Uczestnik konferencji i szkoleń dla kadry zarządzającej i menagerów Business Centre Club. Od 2013 r. właściciel własnej firmy Kapitol Inwestycje i Nieruchomości, www.kapitolnieruchomosci.com

Prywatnie interesuje się: psychologią biznesu, literaturą i filmem z zakresu psychologii i kryminologii, modą i wizażem.

 Współpracuje od lat z zaufaną i profesjonalną kadrą specjalistów w dziedzinach:

Architektury, Budownictwa, Konstrukcji, Inżynierii Sanitarnej, Lądowej, Środowiska, Elektrycznej, Teletechnicznej, Teleinformatycznej, Gospodarki Wodnej i Ekologii, Nieruchomości, Zarządzania i Marketingu, Ekonomii, Finansów, Bankowości, Prawa i Administracji, Grafiki, Reklamy, Fotografii, Sztuki, Psychologii, Coachingu, Biznesu.

Cały proces zarządzania biznesem bez względu na jego dziedzinę obraca się wokół trzech głównych filarów, tj.: Pomysł, Ludzie, Kontrola. „Zespoły stanowią teraz główną siłę organizacji. Warto je pielęgnować w samym ich rdzeniu. Ich rdzeniem są umysły poszczególnych członków zespołu”.   Każdy sukces jest owocem wspólnego wysiłku.

 

 

  • Podziel się: